Cztery sposoby na udaną dietę

Słowo dieta przyprawia o gęsią skórkę każdego, kto powinien ją zastosować. Kojarzy się z walką z głodem i samym sobą. Sprawdź, co zrobić, aby przejście na dietę i pozostanie na niej było bezbolesne.

1. Ustal cel, a następnie sposób jego realizacji Zanim rozpoczniesz starania o szczuplejszą sylwetkę ustal, ile powinieneś schudnąć. Osoby otyłe lub z dużą nadwagą Określenie realnego celu może być bardzo trudne. Nie zawsze można pozbyć się wszystkich zbędnych kilogramów, stosując jeden rodzaj diety i ćwiczeń fizycznych. Dlatego pomoc specjalistów może okazać się niezbędna.

Osoby z niewielką lub średnią nadwagą W tym przypadku samodzielne działanie ma szanse odnieść pożądany skutek. Warto zacząć od zmniejszenia porcji jadanych dotychczas, zamiast od razu przechodzić na dietę. Mniejsza porcja - mniej kalorii, to proste. Jednocześnie postaraj się stopniowo zamieniać używane do szykowania posiłków produkty na zdrowsze. Spróbuj włączyć w plan odchudzania regularną aktywność fizyczną. Nie trzeba w tym celu zapisywać się na siłownię. Na początek wystarcza spacery w przyspieszonym tempie, albo przejażdżki na rowerze stacjonarnym przed telewizorem. Zawsze przed rozpoczęciem ćwiczeń skonsultuj się z lekarzem - to tym ważniejsze, im więcej masz lat i problemów zdrowotnych.

2. Odkryj swoją "dietetyczną osobowość" Osobowość odgrywa dużą rolę, bo determinuje nastawienie do jedzenia. Osoby impulsywne Mają tendencję do częstego sięgania po jedzenie, nawet wtedy, gdy nie są głodne, albo do jedzenia zbyt dużych ilości. Dlatego przed przejściem na dietę powinny pozbyć się z domu wszystkich niezdrowych i wysokokalorycznych przekąsek i całkiem z nich zrezygnować, albo zamienić je na zdrowsze (orzechy, suszone owoce, itp) i za każdym razem świadomie określać porcję przekąski. Osoby nieświadome Siedząc przed telewizorem, nagle uświadamiasz sobie, że zamiast zjeść dwa małe ciasteczka, opróżniłeś całe ich opakowanie? Zastanów się w jakich sytuacjach sięgasz po jedzenie i unikaj tych, które sprzyjają utracie kontroli nad ilością zjadanych pokarmów. Nerwusy Jedzenie to nie najlepszy sposób na odreagowanie stresu i poprawienie sobie humoru. Trzeba o tym pamiętać i poszukać innego pomysłu na radzenie sobie z negatywnymi emocjami.| Uparciuchy Ludzie uparci zwykle mają mniejsze problemy z osiągnięciem wymarzonej figury. Jeśli tylko masz wystarczająco silną motywację do zrzucenia nadwagi, wytrwanie w postanowieniu nie powinno nastręczać ci wielkich problemów. Osoby towarzyskie Spotkanie z przyjaciółmi może zamienić się w silną pokusę, aby jeść to samo, i tyle samo co oni. Warto uprzedzić swoje towarzystwo, że przechodzi się na dietę. Wtedy zamiana tłustego dania na lżejsze i mniejsze nikogo nie będzie dziwić.

3. Podwój skuteczność działań Zastanawiasz się od czego zacząć: od diety, czy od ćwiczeń? Wciel w życie i jedno i drugie. Taka kombinacja daje najlepsze i najszybsze rezultaty.

4. Zrób postanowienie Aby odnieść sukces, warto zastanowić się nad powodami, dla których chce się zawalczyć o szczupła sylwetkę. Zanim więc przejdziesz na dietę i rozpoczniesz ćwiczenia, zadaj sobie następujące pytania:

1. Czy jestem gotowy do podjęcia działań zmierzających do pozbycia się nadwagi?

2. Czy jestem gotowy radzić sobie z trudnościami lub chwilowymi niepowodzeniami?

3. Czy zdołam skoncentrować się na odchudzaniu? Jeżeli spodziewasz się dużych zmian w swoim życiu, np. zmiany pracy lub innych życiowych perturbacji, zastanów się, czy najpierw nie wyprowadzić życia na prostą, a dopiero później, z wolną głową zając się odchudzaniem.

Najważniejsze jest, abyś odnalazł osobiste powody dążenia do szczupłej sylwetki. Rób to dla siebie, nie dla innych. Później spokojnie zacznij działać i pamiętaj o naszych radach, a osiągnięcie założonej wagi, powinno być tylko kwestią czasu.

Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.