Aerobiczna 6 Weidera - jakie efekty?

Katarzyna Bigos
12.01.2015 08:30
Każdy, kto choć raz wypróbował ćwiczenia Aerobicznej 6 Weidera i wytrwał do końca programu wie, jak skuteczne są wyniki tej pracy. Często pojawia się jednak pytanie: czy efekt wart jest aż takiego wysiłku? A może takie same rezultaty można osiągnąć robiąc zwykłe brzuszki? Katarzyna Bigos wyjaśnia, na czym polega Aerobiczna 6 Weidera, co sądzą o niej trenerzy i jak ćwiczyć, żeby osiągnąć płaski brzuch.

rusz się

Płaski brzuch to marzenie każdego

Szczupły, płaski brzuch bez tłuszczyku to nasze marzenie. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni czują się z nim znacznie bardziej pewni siebie. Wyrzeźbiony brzuch jest według współczesnych kanonów piękna atrakcyjny i większość z nas nie ma co do tego wątpliwości. Każdy, kto podjął walkę o zachowanie go w wymarzonym kształcie doskonale wie jak trudne jest to zadanie i jak niezwykle istotne jest wybranie odpowiedniego zestawu ćwiczeń i diety. Nie każda forma aktywności fizycznej czy program żywieniowy jest skuteczny i pozytywnie zadziała na rzeźbę brzucha.

Aerobiczna 6 Weidera na płaski brzuch

"Szóstka" jest zestawem ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha i poprawiających ich rzeźbę. Wykonuje się je w cyklach i seriach, a pojedyncze ćwiczenia robione są jedno po drugim, bez przerw na odpoczynek. Kluczowym momentem każdego ćwiczenia jest zatrzymanie ruchu na 2-3 sekundy w chwili największego napięcia mięśni. Zaleca się odpoczynek między seriami, który powinien trwać 3 minuty. Ćwiczenia powinno wykonywać się na płaskim, twardym podłożu. Cykl treningowy trwa 42 dni i jest dość monotonny. Jednak sława Aerobicznej 6 Weidera nie wzięła się znikąd - widoczne efekty skutecznie mobilizowały ćwiczących do dalszej pracy.

Można, by rzec - sukces gwarantowany i większość artykułów na ten temat tak właśnie opisuje działanie "szóstki". Czytamy i słyszymy: "gwarantowana nagroda za wytrwałość warta jest włożonego wysiłku". Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę, że wykonywanie Aerobicznej 6 Weidera wymaga naprawdę wyjątkowej systematyczności, dokładności i konsekwencji. Łączny czas wykonywania pojedynczego treningu to około 25 minut, a liczba powtórzeń zwiększa się w każdym tygodniu.

Na wielu forach oraz portalach internetowych pisze się o magicznych skutkach Aerobicznej 6 Weidera. Brak tam opinii trenerów, którzy przestrzegają, że dla osób które nigdy wcześniej nie ćwiczyły mięśni brzucha wykonanie całego cyklu jest bardzo trudne, zwłaszcza w końcowych fazach gdzie trzeba wykonać ponad 400 powtórzeń. Przez błędy techniczne i zbyt małą siłę mięśni skutkują pogorszeniem techniki ćwiczeń, co może powodować zbyt duże obciążenie kręgosłupa oraz mięśni karku.

NAJLEPSZE BRZUCHY GWIAZD [GALERIA]

Aerobiczna 6 Weidera - opinie trenerów

Mikołaj Kaczor, trener jednej z warszawskich siłowni mówi: „Weider to dobre ćwiczenia, ale tylko pod warunkiem, że są robione poprawnie pod względem technicznym. Efekty są zauważalne, bo program obejmuje ćwiczenia, które angażują różne partie mięśni brzucha. Dla osób, które regularnie trenują, mają wystarczająco dużo samozaparcia i siły - polecam Aerobiczną 6 Weidera. Jednak początkującym proponowałbym inne zastawy ćwiczeń, które wykonywane systematycznie i w połączeniu z odpowiednią dietą i ćwiczeniami kardio dadzą podobny efekt, ale znacznie mniejszym kosztem".

Kamil Lipiec, który pracuje jako trener od 10 lat w jednej z lubelskich siłowni uważa, że 6 Weidera nie jest niczym specjalnym: „Myślę, że program służy bardziej do sprawdzenia wytrzymałości naszej psychiki. Wysiłek nie jest współmierny do osiąganych korzyści, ale to moja opinia. Wiem, że wiele osób jej nie podziela. Większość trenujących, których znam nigdy nie wytrwało do końca. Poddawały się mniej więcej w połowie. Jestem przekonany, że innym zestawem ćwiczeń, również angażującym wszystkie partie mięśni brzucha można uzyskać porównywalne efekty, a sam trening można zmieniać, urozmaicać, dzięki czemu będzie mniej monotonny i nie tak bardzo wyczerpujący ".

MITY W TRENINGU MIĘŚNI BRZUCHA. SPRAWDŹ!

Czy 6 Weidera działa?

Wciąż wydaje się jednak, że zestaw ćwiczeń więcej ma zwolenników niż przeciwników. Dotyczy to zwłaszcza osób, które program ukończyły (prawdopodobnie większości próbujących nie udało się tego dokonać). Podsumowując, można powiedzieć, że Aerobiczna 6 Weidera rzeczywiście działa, aczkolwiek jest odrobinę przereklamowana. To program opracowany tak, by rzeźbić i wyraźnie wzmacniać mięśnie brzucha. Faktycznie wyrabiamy sobie wytrwałość i kondycję, ale efekty będą widoczne pod warunkiem, że ćwiczenia wykonujemy systematycznie i prawidłowo. Niestety dojście do 42 dnia wymaga ogromnego samozaparcia, dyscypliny i wytrwałości. Nie ukrywajmy jednak, że program jest w całości trudny do wykonania, a aby osiągnąć porównywalne efekty możemy zdecydować się na inne, bardziej urozmaicone zestawy ćwiczeń. Niezależnie od tego, na co się decydujemy - zawsze warto pamiętać o rozgrzewce przed i rozciąganiu mięśni po ćwiczeniach.

6 Weidera - harmonogram ćwiczeń

Ćwiczenie 1: Kładziemy się na plecach, z rękami wyprostowanymi wzdłuż tułowia. Unosimy klatkę piersiową zginając kręgosłup do przodu w części piersiowej (część lędźwiowa pozostaje prosta na podłożu), jednocześnie podnosząc jedną nogę (ugiętą pod kątem 90 stopni).

W pozycji uniesionej klatki i nogi przytrzymujemy lekko obiema rękami kolano dłońmi z obu stron. Jest to pozycja maksymalnego napięcia, którą utrzymujemy, przez 2-3 sek. Następnie wykonujemy szybkie przejście do leżenia początkowego i powtarzamy ćwiczenie do drugiej nogi, co daje nam pełne jedno powtórzenie.

Ćwiczenie 2: Wykonujemy je analogicznie do pierwszego tą różnicą, że obie nogi unosimy równocześnie.

Ćwiczenie 3: Wykonujemy je analogicznie do pierwszego z tą różnicą, że ręce nie leżą w pozycji początkowej na podłożu wzdłuż tułowia, lecz są splecione na karku.

Ćwiczenie 4: Jest połączeniem ćwiczeń drugiego i trzeciego. Podnosimy w nim obie nogi jednocześnie, mając ręce splecione na karku.

Ćwiczenie 5: Unosimy klatkę piersiową mając ręce zaplecione na karku (podobnie jak w ćwiczeniu trzecim). Następnie podnosimy i opuszczamy nogi podobnie jak w ćwiczeniu trzecim, z tym że robimy to bardzo szybko, około 6 razy i nie kładziemy nóg na ziemię (przypomina to klasyczny rowerek).

Ćwiczenie 6: Wykonujemy je analogicznie do drugiego z tą tylko różnicą, że nie zginamy nóg w kolanach lecz unosimy je wyprostowane.

1 dzień: jedna seria po 6 powtórzeń dla każdego ćwiczenia

2 i 3 dzień: dwie serie po 6 powtórzeń dla każdego ćwiczenia

4-6 dzień: trzy serie po 6 powtórzeń dla każdego ćwiczenia

7-10 dzień: trzy serie po 8 powtórzeń dla każdego ćwiczenia

11-14 dzień: trzy serie po 10 powtórzeń dla każdego ćwiczenia

15-18 dzień: trzy serie po 12 powtórzeń dla każdego ćwiczenia

19-22 dzień: trzy serie po 14 powtórzeń dla każdego ćwiczenia

23-26 dzień: trzy serie po 16 powtórzeń dla każdego ćwiczenia

27-30 dzień: trzy serie po 18 powtórzeń dla każdego ćwiczenia

31-34 dzień: trzy serie po 20 powtórzeń dla każdego ćwiczenia

35-38 dzień: trzy serie po 22 powtórzeń dla każdego ćwiczenia

39-42 dzień: trzy serie po 24 powtórzeń dla każdego ćwiczenia

 

 

 

Ćwiczenia na brzuch, kaloryfer, 6 Weidera. Znasz sposoby na płaski brzuch?

Chcesz mieć płaski brzuch? Oto fakty i mity na temat kaloryfera, diety na płaski brzuch i ćwiczeń, bez których twoje wysiłki nie przyniosą efektu.

1.W skład przednio-bocznych mięśni brzucha wchodzą:

 • mięsień skośny zewnętrzny i wewnętrzny, mięsień piramidowy i mięsień czworoboczny
 • mięsień skośny zewnętrzny i wewnętrzny, mięsień poprzeczny, mięsień prosty i mięsień piramidowy
 • mięsień prosty, mięsień poprzeczny i grupa mięśni międzypoprzecznych
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
Zobacz także
 • Mleko sojowe, ryżowe, migdałowe... Które mleko roślinne wybrać i jak je zrobić? [5 PRZEPISÓW]

  Mleko sojowe, ryżowe, migdałowe... Które mleko roślinne wybrać i jak je zrobić? [5 PRZEPISÓW]

  Blisko 80% osób nie trawi w prawidłowy sposób mleka krowiego. Często nie zdajemy sobie sprawy, że nie posiadamy enzymu rozkładającego laktozę, a objawy nietolerancji są bardzo różne i nie zawsze jesteśmy w stanie je szybko zauważyć. Dobrym...

  Skomentuj (0)
 • Miss Polski Magdalena Bieńkowska: "Siłownię lubię bardziej niż modeling..." [GALERIA]

  Miss Polski Magdalena Bieńkowska:

  Magdalena Bieńkowska, Miss Polski 2015 uwielbia sport i podróże. W specjalnym wywiadzie zdradziła nam, jak wyglądają jej codzienne treningi, dieta i jakie ma plany na najbliższą przyszłość.

  Skomentuj (0)
 • Decathlon. Złap rytm w dobrym stylu

  Decathlon. Złap rytm w dobrym stylu

  Po wakacjach i zasłużonym odpoczynku, letnich koktajlach, lodach i innych łakociach czas wziąć się za siebie. Powrót do aktywności fizycznej najlepiej zacząć od zaopatrzenia się w odpowiedni strój fitness. Decathlon przedstawia nową kolekcję...

  Skomentuj (0)
 • Trening 3x3x30. Ćwiczenia na brzuch

  Trening 3x3x30. Ćwiczenia na brzuch

  Marzysz o płaskim brzuchu? Ekspertka fitness.sport.pl Ada Palka przedstawiła swój autorski program treningowy, dzięki któremu osiągniesz wymarzoną figurę. <br> <br> Najlepsze treningi Ady Palki: <br> <br> <strong><a...

  Skomentuj (2)
 • Przepis Jana Niezbędnego na zdrowy lunch box

  Przepis Jana Niezbędnego na zdrowy lunch box

  Kolorowe sałatki, surówki oraz krojone warzywa i owoce to idealne małe co nieco, które doda nam energii, jednocześnie dbając o naszą linię. Przygotowując zdrową przekąskę, pamiętajmy, że niektóre wysokobłonnikowe produkty mają tzw. kalorie ujemne,...

  Skomentuj (0)
 • Sandra Prikker. Kocha fitness i motywuje dziewczyny na całym świecie

  Sandra Prikker. Kocha fitness i motywuje dziewczyny na całym świecie

  Sandra Prikker ma 25 lat i już jest gwiazdą na Instagramie. Wszystko dzięki ciężkiej pracy na siłowni i jej efektom - pięknej, wysportowanej figurze! Zobaczcie, co zrobić, by cieszyć móc się pochwalić takim ciałem.

  Skomentuj (4)
 • Jennifer Selter. Te pośladki zna cały świat [GALERIA]

  Jennifer Selter. Te pośladki zna cały świat [GALERIA]

  Nawet jeśli nie interesuje cie fitness, ani nie jesteś fanem Instagrama, to te zdjęcia widziałaś na pewno. Jennifer Selter jest modelką oraz trenerką fitness. Na Instagramie ma prawie 10 milionów fanów. Jaki jest sekret jej figury?

  Skomentuj (0)
 • Smaczne i zdrowe śniadanie z suszonymi owocami [4 PRZEPISY]

  Smaczne i zdrowe śniadanie z suszonymi owocami [4 PRZEPISY]

  Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Jadanie śniadań zmniejsza ryzyko cukrzycy i podkręca przemianę materii. Mamy dla was 4 propozycje smacznych i zdrowych śniadań, które przygotujecie przy użyciu produktów z sierpniowego Fitloveboxa!

  Skomentuj (4)
 • Nike Unlimited Pursuit. Nieustanne dążenie do sportowej perfekcji

  Nike Unlimited Pursuit. Nieustanne dążenie do sportowej perfekcji

  W filmie zobaczymy światowej sławy sportsmenki, które pokonują własne ograniczenia, aby przekonać się, co oznaczają nieskończone możliwości, ale także by zainspirować kolejne pokolenia sportowców.

  Skomentuj (0)
 • PEI - Konferencja Fitness. Czy druga edycja zaskoczy?

  PEI - Konferencja Fitness. Czy druga edycja zaskoczy?

  Dwa dni merytorycznej wiedzy, motywacji, a także specjalne szkolenie z zakresu przygotowań do startów w zawodach sylwetkowych. Po wielkim sukcesie pierwszej edycji Konferencji PEI, organizatorzy - agencja eventowa IC Events - postanowiła podnieść...

  Skomentuj (0)
 • Chcesz mieć super ciało? Biegaj!

  Chcesz mieć super ciało? Biegaj!

  Pozytywy płynące z biegania są powszechnie znane: możesz wejść na 5 piętro bez zadyszki, nigdy nie spóźnisz się na autobus, a jeśli Ci ucieknie to złapiesz go na najbliższym przystanku i nie musisz odmawiać sobie ciastka do kawy.

  Skomentuj (3)
 • Trening Ady Palki. Push up na pośladki z kettlebells

  Trening Ady Palki. Push up na pośladki z kettlebells

  Jeśli chcesz poprawić kształt pośladków lub sprawić, żeby były jędrne i wypukłe, nie bój się treningu z obciążeniem. Mięśnie pośladkowe dobrze na niego zareagują i szybko zobaczysz efekt. Zestaw ćwiczeń z kettlebells ułożyła trenerka personalna i...

  Skomentuj (5)
 • Chia fresca. Naturalny dopalacz dla organizmu

  Chia fresca. Naturalny dopalacz dla organizmu

  Naturalny napój energetyczny, czyli chia fresca. Jak się okazuje, nasiona szałwii hiszpańskiej w duecie z cytryną i innymi owocami pobudzą twój organizm i odpowiednio nawodnią. To najprostsza forma naturalnego dopalacza. Dzień z chia fresca będzie...

  Skomentuj (1)
 • Chia fresca. Naturalny dopalacz dla organizmu [HAPS FIT]

  Chia fresca. Naturalny dopalacz dla organizmu [HAPS FIT]

  Naturalny napój energetyczny, czyli chia fresca. Jak się okazuje, nasiona szałwii hiszpańskiej w duecie z cytryną i innymi owocami pobudzą twój organizm i odpowiednio nawodnią. To najprostsza forma naturalnego dopalacza. Dzień z chia fresca będzie...

  Skomentuj (0)
 • Trening 3x3x30. Ćwiczenia na talię

  Trening 3x3x30. Ćwiczenia na talię

  Szczupła talia bez oponki? Ekspertka fitness.sport.pl Ada Palka przedstawiła swój autorski program treningowy, dzięki któremu będziesz mieć talie jak osa. <br> <br> Najlepsze treningi Ady Palki: </a> <br> <br> <strong><a...

  Skomentuj (6)
 • Jak rozpoznać źle dobrane buty?

  Jak rozpoznać źle dobrane buty?

  Buty muszą być przede wszystkim wygodne i dobrze dobrane. Wówczas trzymają się stopy, nie uwierają, nie ściskają stopy, nie klapią i nie zsuwają się podczas chodzenia. Jak poznać, czy buty są dobrze dobrane wyjaśnia dr n. med. Joanna Stodolna -...

  Skomentuj (1)
 • Gym Break: 7-minutowy stretching

  Gym Break: 7-minutowy stretching

  Rozciąganie to niezbędny element każdego treningu. Chroni nas przed kontuzjami i wysmukla mięśnie. Kasia Kępka i Szymon Gaś, autorzy Gym Break, ułożyli 7-minutowy stretching, który powinnaś wykonywać po każdym treningu. <br> Odwiedź także <strong><a...

  Skomentuj (0)
 • Gym Break: 5-minutowy body shape

  Gym Break: 5-minutowy body shape

  Kasia Kępka i Szymon Gaś, autorzy Gym Break, ułożyli 5-minutowy trening na przyspieszenie metabolizmu i budowę tkanki mięśniowej. <br> Odwiedź także <strong><a href="https://www.youtube.com/channel/UCWn5PdCkxFc_Z2IWF_6ZIwg">kanał Gym Break na...

  Skomentuj (0)
 • 7 rzeczy, które musisz wiedzieć zanim rozpoczniesz dietę eliminacyjną

  7 rzeczy, które musisz wiedzieć zanim rozpoczniesz dietę eliminacyjną

  Dieta eliminacyjna powinna być rozpisana przez specjalistę i trwać od dwóch do ośmiu tygodni. Alergie pokarmowe są poważne, ale zwykle łatwe do zdiagnozowania. Natomiast nietolerancja na żywność jest bardziej subtelna i występuje z opóźnioną...

  Skomentuj (1)
 • Matcha. Co się stanie, jeśli będziesz ją pić przez 3 tygodnie? [TEST]

  Matcha. Co się stanie, jeśli będziesz ją pić przez 3 tygodnie? [TEST]

  Matcha to zielona herbata, która ma zawartość antyoksydantów większą niż warzywa i owoce. Choć tradycyjna zielona herbata cieszy się dużą popularnością z uwagi na swoje właściwości, to właśnie matcha jest najzdrowszą z jej odmian. Postanowiłyśmy...

  Skomentuj (12)
Komentarze (32)
Zaloguj się
 • czad_komando

  Oceniono 203 razy 197

  "przytrzymujemy lekko obiema rękami kolano dłońmi i obu stron". Całą noc próbowałem, nie wyszło :D

 • ja_wiem_najlepiej

  Oceniono 75 razy 67

  Może to ćwiczenie i rzeźbi mięśnie ale żeby były one widoczne to trzeba pozbyć się tłuszczyku żeby ich nie przysłaniał.

 • neith87

  Oceniono 61 razy 57

  Niestety, ale te ćwiczenia nie nadają się dla osób z problemami z lędźwiowym odcinkiem kręgosłupa. W czasie studiów postanowiłam spróbować a6w, doszłam bez problemów kondycyjnych do 13 czy 14 dnia i... chrupnęło. Mam spłyconą lordozę i przeciążenie między ostatnim kręgiem lędźwiowym a pierwszym krzyżowym - ortopeda kategorycznie zabronił mi robienia brzuszków, a zwłaszcza tych ze skrętami...

 • scept89

  Oceniono 47 razy 39

  Mnie ciekawia eksperci dla ktorych uzycie googla to jakas fanaberia.

  a6w nie wymyslil legendarny Weider, strony angielskojezyczne milcza o tym jak zaklete, chyba ze sie nam jakis Polonus trafi. Normalnie poza Pcimiem i dorzeczem rzeki Kacawki nikt na swiecie owego cudownego programu nie stosuje.

  Same cwiczenia sa przeciwrozumcze. To czy trzymamy dlonie bo ja wiem, na czubku glowy albo splecione na karku nie ma wplywu na to jak pracuja nasze miesnie brzucha. Ma natomiast spory wplyw (uwaga "eksperci") czy zwiekszamy sobie szanse rozrypania kregoslupa szyjnego. Ledwo zipiaca osoba z rekami na karku bedzie miala tendencje do popychania owego karku lapami. Bardzo zly pomysl, szczegolnie jesli po latach kanapowania bez zadnych cwiczen usztywniajacych kark chcemy sobie rzezbic brzuch. Palce na uszach a nie splecione!

  Piewcy a6w podtrzymuja mit ze jakiekolwiek cwiczenie moze nam spalic tlusz praktycznie w dowolnie wybranym miejscu. Na oponke brzuszki, na grube nogi przysiady a na drugi podbrodek zapewne klapanie zuchwa. A wystarczy jedynie uszczypnac sie pod prawym i lewym tricepsem na ramieniu. Wiekszosc z nas (praworecznych czy leworecznych) uzywa duzo czesciej jednej reki i ma wyraznie wieksze miesnie tegoz ramienia. Ku bezbrzeznemu zdumieniu 6-ko wajderowcow faldy tluszczowe nad owymi miesniami sa praktycznie takie same.
  Dodatkowo efekty kardio podnoszenia tulowia czy nog sa minimalne w porownaniu z jakimkolwiek wysilkiem gdzie angazujemy najwieksze miesnie jakie mamy: posladkow i ud. Nawet Arnold po sterydach nie wyhodowal sobie na brzuchu pagorkow wiekszych od posladka 48kg kanapowki. Nie da sie palic porownywalnej iloci kalorii uzywajac znacznie mniejszych miesni.

 • jjjdddkkk666

  Oceniono 48 razy 30

  Bez diety nie ma sylwety, najbardziej mnie rozwala jak w necie krąży opinia, że grubasy z wielkimi bębnami zaczną robić A6W i po miesiącu będą mieć kaloryfery.

  zrzucbrzuch.blogspot.com/

 • matmeteor

  Oceniono 18 razy 16

  6 weidera - jeśli ktoś wstając po latach przesiadywania za biurkiem sądzi, że tym "cudownym" programem uczyni cuda, niestety, rozczaruje się mocno. Co najwyżej krzywdę, jeśli nie ma pewności, że jego układ kostny jest w 100% zdrowy, a bez rezonansu takiej pewności miec nie można.
  Z pewnością natomiast możemy liczyć na: nadwerężenie kręgosłupa w odcinku szyjnym i lędźwionym, następnie katabolizm, a w konsekwencji jakichkolwiek aktywności fizycznych będziemy mieli dość na całe życie.
  Metodyka sugerowana to splecenie dłoni na karku - sic! jeśli nie jesteśmy gibcy jak Chodakowska, to za 3 tygodnie nie będziemy mogli tym karkiem ruszyć. Nie wolno tego robić, dłonie a w zasadzie opuszki palców powinny dotykać skroni i nic dalej. Dodatkowo jeszcze te skręty! Niech ktoś ze skłonnością do dyskopatii, czy lordozy spróbuje stosować z reularnością zalecaną ten cały program. Po jego zakończeniu rozsypka, wystarczy, że schylimy się po zwykłą butelkę wody z podłogi w sposób nieprawidłowy (czyli na prostych nogach i kręgosłupie, a nie z pozycji kucznej) i chrupnięcie mamy zapewnione. A potem… a z resztą, co ja będę straszyć.
  Najskuteczniejsze ćwiczenia?
  A pamiętacie w-f ze szkoły?
  No właśnie. Ławeczka skośna i podciąganie, kolejno: seria kolana zgięte, seria kolana proste, z leżenia na płasko wyciąganie brody do góry z wydechem w momencie wyciągnięcia - tak, ja byście chciały podrzucić do góry m&msa brodą ;-) pamiętając, że plecy musza być proste jak struna, a wszystkie mięśnie brzucha - zwłaszcza dolne mocno napięte, a opuszki dotykają skroni, łokcie są szeroko.
  Scyzoryki dla wytrwałych (pod warunkiem, że wykonuje się je prawidłowo).
  Trzeba pamiętać o równomiernych seriach i powtórzeniach, oraz odpoczynku pomiędzy seriami - ten nie może trwać dłużej niż minutę. Z każdym dniem zwiększamy ilość powtórzeń w serii ale tak, aby nie sprawiało nam to bólu. I z całą pewnością nie 30 powtórzeń w 4 seriach, bo można odjechać na wózku ;-)
  Wytrwale, do celu, a efekty przyjdą nadspodziewanie szybko.
  No i dieta. Niestety, bez prawidłowo zbilansowanej diety wszystkie wysiłki na nic.
  Jeśli będziecie jeść batony i inne świństwa, jedem duży posiłek dziennie lub co gorsza: postanowicie się głodzić!!! to zaniechajcie jakiejkolwiek aktywności, bo tylko niepotrzebnie obciążacie serce.
  Pamiętajcie: proste rozwiązania są najkuteczniejsze :-)
  Powodzenia!

 • sisi2gogo

  Oceniono 19 razy 9

  A6W obrosło legendą, ale głównie dlatego, że mało kto wytrzymał cały program. Osobiście udał mi się ten wyczyn 2 lata temu (do dziś nie wiem jakim sposobem). Efektem było niezłe wzmocnienie całych partii mięśni, ale bez jakichkolwiek rewelacji jeśli chodzi o rzeźbę. Może mimo sporej uwagi coś spartoliłem jeśli chodzi o technikę, ale jeżeli tak, to jest to mało przydatny program. Już bym ego nie powtórzył, bo dużo lepsze efekty daje zwykły regularny trening obwodowy połączony ze strechingiem.

 • theorema

  Oceniono 68 razy 4

  a gdyby tak uznać, że miękki, tłuszczykowaty brzuch to norma? u kobiet ten tłuszczyk pełni rolę przechowalni kobiecych hormonów. Czasem zastanawiam się, jakbym wyglądała, gdybym nie miała tej w sumie cienkiej warstewki tłuszczu pod skórą. przecież ubyło by jej także równomiernie na twarzy, dłoniach, stopach, biuście, dekolcie, plecach. Całe lata wyglądałam jak szkielet nic nie robiąc, mając super przemianę materii - teraz to spowolniło i czuję się kobietą (choć BMI 19...) I właściwie nie chcę wracać do tamtego stanu. Mam silne mięśnie pleców i brzucha, ćwiczę sobie jak mnie najdzie ochota, ale tłuszczyk zadomowił się na dobre. I czy to naprawdę trzeba tępić? czy ważąc niewiele ponad 50 kg przy wzroście 170 cm mam sobie robić liposukcję, albo wymrażanie, albo iść na dietę? przecież to chore...

 • jogurt_gniewu

  Oceniono 7 razy 3

  Aerobiczna? Co to za słowo? czy nie chodzi o aerobową? To chyba tak jak trener personalny zamiast osobistego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX