Tonique Method - ćwicz i się nie poddawaj!

Magda Derewecka
05.12.2012 19:48
Tonique Method - trening dla szczupłej i seksownej sylwetki.

Tonique Method - trening dla szczupłej i seksownej sylwetki. (Sylwia Wiesenberg)

Tę popularną za oceanem metodę ćwiczeń stworzyła Polka - Sylwia Wiesenberg. Po latach darmowych zajęć prowadzonych we własnym apartamencie - drobna, wysportowana i uśmiechnięta Sylwia stała się jedną z ulubionych trenerek Ameryki! Teraz chce pomóc Polkom w osiągnięciu idealnej sylwetki. Dlatego już wkrótce pojawi się dvd Tonique Born to Move i Energy Mat po polsku. Nam zdradza, jak ćwiczyć, żeby mieć silną i seksowną sylwetkę.

Tonique Method – najtrudniejszy trening w mieście

Tonique Method to 2 godzinne zajęcia, nazywane przez uczestniczki "najtrudniejszym treningiem w mieście". Rozgrzewka to ćwiczenia cardio - pajacyki i bieg w miejscu z wysokim unoszeniem kolan. Po niej od razu przechodzi się do części głównej, a jest nią 90 minut squatów i wykroków. Wykonuje się każdy możliwy ich typ i powtarza się je w każdej możliwej kombinacji.

Full body workout to 30-40 powtórzeń każdego ćwiczenia. Najpierw trenujemy jedną nogę, potem dołączamy ćwiczenia na ręce, plecy i klatkę piersiową. Potem druga noga idzie w ruch. Tak naprawdę to obie nogi pracują mocno, ale zawsze jest dominacja jednej strony przez jakiś czas (np. przez 20-30 minut, a potem zmiana). Tonique kończę ćwiczeniami na macie, tańcem albo czymś w stylu shock your body, kiedy mięśnie są całkowicie rozgrzane.

A co z tradycyjnym rozciąganiem? Sylwia uznaje dynamiczne rozciąganie, które jest częścią ćwiczeń z ostatniej partii zajęć. Taki trening zaleca 3 razy w tygodniu. Brzmi ciężko? Tak też jest, ale Sylwia nie zostawia uczestników (mężczyźni też biorą udział w zajęciach) samym sobie.Oczekuję od wszystkich, aby wyłączyli swoje negatywne myśli i problemy i całkowicie skupili się nad sobą, swoim ciałem i pozytywnym myśleniem. Ja podczas zajęć swoją energię im przekazuję i obserwuję, kto potrzebuje więcej motywacji czy pomocy. Zanim wydam nową płytę dvd wszystkie ćwiczenia są testowane tysiące razy. Sprawdzam, jak działają i na jakie części ciała mają największy wpływ.

10 kroków do silnej i seksownej sylwetki według Sylwii Wiesenberg:

1. Po prostu zacznij się ruszać

Tak na prawdę nie ważne jest to, co zaczniesz robić. Może to być jogging, który uprawiasz, raz w tygodniu, wybieranie schodów zamiast windy w biurze czy dłuższy spacer z psem. - Nie bądź dla siebie ostra i przestań mówić, że to nic wielkiego. Każda, nawet drobna rzecz ma znaczenie! - przekonuje Sylwia.

2. Pamiętaj, że ćwiczenia to przyjemność

Na początku na pewno są męczące, często nawet trudne do wykonania, ale powinny ci sprawiać przyjemność. Takie założenie ma Tonique. To połączenie tańca i gimnastyki, zainspirowane bieganiem i narciarstwem. To intensywny trening całego ciała, ale z zabawnymi elementami, które zamieniają go w zabawę. Poza tym trudne początki wynagradza satysfakcja z dobrze wykonanych ćwiczeń, no i piękne ciało!

3. Znajdź swój mocny punkt

Według Sylwii są nim pośladki i nogi. Dlatego przysiady i wykroki to główna część Tonique. - Na początku warto skupić się na ćwiczeniach pupy i nóg. Dzięki temu wzmocnisz środkową część ciała, która odpowiada za prostą postawę. Dzięki tym partiom mięśni będziesz silniejsza, szybsza i będziesz mogła wykonywać ćwiczenia bardziej efektywnie. Każde kolejne ćwiczenie sprawi, że będziesz mogła podnieść pośladki jeszcze wyżej - śmieje się Sylwia.

4. Trenuj bez wymówek

Żeby ćwiczyć nie potrzebujesz specjalnego sprzętu. Trening jest równie efektywny, jeśli ćwiczysz w domu z dvd. Potrzebujesz wtedy tylko maty do ćwiczeń. Sylwia bardzo chwali takie ćwiczenia, dzięki którym obciążeniem jest ciężar własnego ciała. Wtedy twoja sylwetka jest wysportowana, ale ciągle kobieca! Ważne, żebyś podczas treningu była skoncentrowana, a twoje ruchy były dokładne, niezbyt szybkie. Sylwia wykorzystuje kilka ćwiczeń w różnych modyfikacjach - jest to np. 30 różnych przysiadów (podstawowe, z kopnięciem czy ze skokiem) i 30 różnych wykroków, łączonych w kombinacje.

5. Pełne poświęcenie

Jeśli chcesz zrzucić parę kilo, wyrzeźbić ramiona czy pozbyć się boczków, zaangażuj się w trening. Właściwie nie chodzi tylko o trening, ale o zmianę trybu życia. Zmodyfikuj dietę, ogranicz przetworzone produkty i fast foody, a szybko zobaczysz efekty. - Każdy dzień, a nawet weekendy sa wypełnione moją pasją! Kiedy biegam i ćwiczę nad Hudson River lub w Central Parku i ludzie podchodzą do mnie i pytają, co robię, że jestem taka szybka, silna czy umięśniona. Dzięki temu wiem, po co to wszystko!

6. Powrót do figury sprzed ciąży

Kiedy zaczynasz ćwiczyć przed powrotem z urlopu macierzyńskiego, zacznij od 30 minut ćwiczeń aerobowych (to np. jazda na rowerku stacjonarnym, pajacyki czy skakanka) i dołącz do nich 3 serie ćwiczeń siłowych (wykroki, przysiady, pompki). Nie zapomnij o rozgrzewce przed ćwiczeniami i rozciąganiu po nich.

7. Czas dla siebie

Trening powinnaś kojarzyć z relaksem. Ma to być "me time", czyli czas dla ciebie, kiedy możesz skupić się na sobie, własnym ciele i nie myśleć o żadnych obowiązkach, jedynie o dobrym wykonaniu ćwiczeń.

8. Znajdź swoją pasję

- Mój cel to pokazanie ludziom, jak mogą zmienić swój tryb życia. Nie chodzi tylko o żeby kupowali moje dvd i ćwiczyli Tonique. Chcę, żeby ruch stał się ich pasją i odkryli także inne aktywności - bieganie, wspinanie się na ściance czy wyścigi rowerowe. Kiedy doświadczysz tej satysfakcji z treningu i twoje ciało zacznie się zmieniać, już nigdy nie wrócisz do tego stanu, w którym byłaś wcześniej - zachęca Sylwia.

9. Jedz wszystko, ale z umiarem

Oprócz treningu bardzo duże znaczenie ma dieta. Sylwia unika tego słowa, woli mówić: sposób odżywiania. - Jedzenie nie powinno być naszym wrogiem. Nie chodzi o to, żebyś odmawiała sobie makaronu, czekolady czy lodów! Jedz je raz na jakiś czas, ale w małych ilościach. Na co dzień staraj się, żeby w twoim menu znalazły się pełnoziarniste produkty, kasze, quinoa, zielone warzywa, chude mięso i ryby. One sprawią, że będziesz się lepiej czuła i będziesz mieć więcej energii - tłumaczy.

10. Postaw na naturalność

Nie patrz na zdjęcia modelek i aktorek w gazetach. One są wyszczuplone i wygładzone, a u ciebie tylko rośnie frustracja, że nie masz tak idealnego ciała. Ćwicz i zdrowo się odżywiaj, a będziesz wyglądać lepiej niż one, bo naturalnie! - Nie poddaję się operacjom i upiększaniu, bo zniszczyłoby mój wizerunek. Moim ciałem chcę udowodnić, że Tonique działa - mówi Sylwia.

I dodaje - jeśli będziesz czuła się świetnie w swoim ciele, to zapewni ci wspaniałe samopoczucie na całe życie. Będziesz fit, firm i confident - to jest cel Tonique i Syliwii.

 

 

 • Brittny Ward. Dziewczyna gwiazdy Formuły 1 zdradza sposoby na nienaganną sylwetkę

  Brittny Ward. Dziewczyna gwiazdy Formuły 1 zdradza sposoby na nienaganną sylwetkę

  Brittny Ward jest modelką, a prywatnie dziewczyną Jensona Buttona - brytyjskiego kierowcy wyścigowego, startującego w Formule 1 w barwach zespołu McLarena. Może się ona pochwalić nienaganną sylwetką, a zwłaszcza płaskim brzuchem. Zobaczcie jej...

  Skomentuj (0)
 • Udowodniono naukowo, że te piosenki pomagają w ćwiczeniach [LISTA]

  Udowodniono naukowo, że te piosenki pomagają w ćwiczeniach [LISTA]

  Wielu z nas nie wyobraża sobie treningu bez muzyki. Nic dziwnego, naukowcy dowiedli, że odpowiednio dobrana muzyka do ćwiczeń jest w stanie poprawić wydolność naszego organizmu i zwiększyć efektywność treningu. Wpływ na to ma przede wszystkim tekst...

  Skomentuj (0)
 • Trening z gumą. 7 ćwiczeń wyszczuplających nogi

  Trening z gumą. 7 ćwiczeń wyszczuplających nogi

  Julita Kotecka, ambasadorka adidas oraz akcesoriów do ćwiczeń New Level Sport, podzieliła się z nami swoim ulubionym treningiem z gumami fitness. Oto 7 ćwiczeń, rób je jedno po drugim, każde wykonuj przez 20 sekund, potem zrób 10 sekund przerwy. Do...

  Skomentuj (2)
 • Trening z gumą. 7 ćwiczeń wyszczuplających nogi

  Trening z gumą. 7 ćwiczeń wyszczuplających nogi

  Julita Kotecka, ambasadorka adidas oraz akcesoriów do ćwiczeń New Level Sport, podzieliła się z nami swoim ulubionym treningiem z gumami fitness. Oto 7 ćwiczeń, rób je jedno po drugim, każde wykonuj przez 20 sekund, potem zrób 10 sekund przerwy. Do...

  Skomentuj (0)
 • Trening z gumą. Ostry wycisk kardio w parach

  Trening z gumą. Ostry wycisk kardio w parach

  Pożegnaj nudę i wykorzystaj w treningu ze swoją przyjaciółką gumę fitness! Podwójna motywacja, podwójny wycisk, ale też... mnóstwo zabawy! 4 ćwiczenia kardio ułożyła Julita Kotecka, ambasadorka adidas oraz akcesoriów do ćwiczeń New Level Sport....

  Skomentuj (0)
 • Chloe Madeley. "Nie odpuszczaj dopóki nie osiągniesz celu!"

  Chloe Madeley.

  Chloe Madeley to popularna trenerka fitnessu z Wielkiej Brytanii, a prywatnie dziewczyna gwiazdy rugby - Jamesa Haskella. Nie wyobraża sobie życia bez aktywności fizycznej, a jej specjalnością jest trening siłowy. Zobaczcie, jak dba o sylwetkę!

  Skomentuj (0)
 • Khloe Kardashian i Tristan Thompson są parą. Z kim wcześniej spotykała się gwiazda?

  Khloe Kardashian i Tristan Thompson są parą. Z kim wcześniej spotykała się gwiazda?

  Khloe Kardashian zmienia chłopaków częściej niż Nate Robinson barwy klubowe. Gwiazda była żoną Lamara Odoma, po rozpadzie związku spotykała się z Jamesem Hardenem, Odellem Beckhamem Jr, a teraz do tego grona dołączył Tristan Thompson.

  Skomentuj (22)
 • Miss Polski Magdalena Bieńkowska: 5 ćwiczeń na smukłą sylwetkę

  Miss Polski Magdalena Bieńkowska: 5 ćwiczeń na smukłą sylwetkę

  Miss Polski, Magdalena Bieńkowska wspólnie z trenerem personalnym z CityFit pokazała trening z użyciem TRX, który wzmacnia mięśnie całego ciała i pozwala zgubić zbędne kilogramy. <br> <br> <strong><a...

  Skomentuj (0)
 • To jest to, co fitnessowa blogerka je przez cały dzień [GODZINA PO GODZINIE]

  To jest to, co fitnessowa blogerka je przez cały dzień [GODZINA PO GODZINIE]

  Fitnessowa blogerka Magdalena Hajkiewicz przestawia swój codzienny jadłospis, w którym stara się łączyć smak, zdrowie i kulinarne eksperymenty. Jej sposób odżywiania to efekt wielu miesięcy prób i błędów, łączenia smaków, testowania różnych modeli...

  Skomentuj (1)
 • adidas #heretocreate. Koniec nudnych treningów

  adidas #heretocreate. Koniec nudnych treningów

  Treningi adidas #heretocreate to seria niezwykłych wydarzeń, które udowodnią, że w każdym sporcie jest miejsce na kreatywność.

  Skomentuj (0)
 • Alexis Ren. Ta 20-latka kocha sportowy styl życia [GALERIA]

  Alexis Ren. Ta 20-latka kocha sportowy styl życia [GALERIA]

  Pracę jako modelka zaczęła mając 13 lat. W wieku 14 lat podpisała umowę z agencją modelek Nous Model Management. Alexis Ren ma dopiero 20 lat, a robi już oszałamiającą karierę.

  Skomentuj (0)
 • 7 trików na każdy dzień tygodnia, by być bardziej fit

  7 trików na każdy dzień tygodnia, by być bardziej fit

  Mamy dla ciebie triki na każdy dzień tygodnia, które sprawią, że poczujesz się o wiele lepiej. Wprowadzając tylko tych kilka małych zmian zauważysz znaczącą różnicę. Więcej energii, pozytywne nastawienie i lepsza kondycja to dopiero początek...

  Skomentuj (1)
 • Nikki Blackketter. Z imprezowiczki w fanatyczkę fitnessu [GALERIA]

  Nikki Blackketter. Z imprezowiczki w fanatyczkę fitnessu [GALERIA]

  Uwielbia podnosić ciężary, przechadzać się po plaży i czytać książki sci-fi. Nikki Blackketter to 25-lenia modelka fitness i fanka sportów. Mieszka w Huston, w Teksasie. Nie zawsze jednak żyła zdrowo i miała tak piękne i wysportowane ciało.

  Skomentuj (0)
 • Julia Gilas uciekła z domu, aby zrobić karierę [GALERIA]

  Julia Gilas uciekła z domu, aby zrobić karierę [GALERIA]

  Ta 31-letnia modelka i trenerka fitness jest ekspertką w rzeźbieniu... pupy! Julia Gilas, poza prowadzeniem treningów, rozpisuje również diety, pomaga przygotować listę zakupów i radzi, jak kontrolować swoje postępy. Ma ponad 3,5 miliona fanów na...

  Skomentuj (25)
 • Te herbaty pomogą ci spalić tkankę tłuszczową [5 PRZEPISÓW]

  Te herbaty pomogą ci spalić tkankę tłuszczową [5 PRZEPISÓW]

  Chcesz schudnąć? Poza treningami i odpowiednią dietą warto sięgnąć po odpowiednie herbaty i mieszanki ziół, by szybko pozbyć się zbędnych kilogramów. Mamy dla ciebie 5 przepisów na herbaty, które rozprawią się z tkanką tłuszczową. Część z nich...

  Skomentuj (1)
 • Przez 2 tygodnie ćwiczyłam z "Rewolucją" Ewy Chodakowskiej. Efekt? [TEST]

  Przez 2 tygodnie ćwiczyłam z

  Ewa Chodakowska Rewolucja to zestaw pięciu, 10-minutowych programów treningowych, na najbardziej problematyczne partie ciała. Ewa zadbała, aby ten program był skierowany również do mężczyzn, którzy również zmagają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej...

  Skomentuj (3)
 • Ashley Hart. Modelka, która uwielbia jogę [GALERIA]

  Ashley Hart. Modelka, która uwielbia jogę [GALERIA]

  Trudno jest regularnie ćwiczyć i dbać o zdrową dietę będąc ciągle w podróży. Ona ma na to sposób! Joga, medytacja i zdrowa dieta. Właśnie tak Ashley Hart, 28 letnia modelka, utrzymuje równowagę i piękny wygląd.

  Skomentuj (3)
 • Ines Helene. Swoją popularność wykorzystuje, aby pomagać innym [GALERIA]

  Ines Helene. Swoją popularność wykorzystuje, aby pomagać innym [GALERIA]

  Mówią na nią "swedish unicorn" (szwedzki jednorożec), ma dopiero 24 lata i jest jedną z najbardziej popularnych modelek Instagrama na całym świecie. Ines Helene, bo tak naprawdę się nazywa, ma już ponad milion fanów na Instagramie i nie zapowiada...

  Skomentuj (7)
 • FIWE. Międzynarodowe targi Fitness & Wellness znowu w Polsce!

  FIWE. Międzynarodowe targi Fitness & Wellness znowu w Polsce!

  Przede wszystkim, jak już zapewne zdążyliście się zorientować po poprzednich edycjach, FIWE to największe wydarzenie branży Fitness & Wellness w Europie Środkowo - Wschodniej. Nie inaczej będzie w tym roku. Tegoroczna edycja zapowiada się z jeszcze...

  Skomentuj (0)
 • Trening 6/5, czyli sposób Sylwii Nowak na fit sylwetkę

  Trening 6/5, czyli sposób Sylwii Nowak na fit sylwetkę

  Jeżeli jesteś zapracowana wybierz trening z Sylwią Nowak. 6/5 to specjalna metoda sześciu treningów trwających pięć minut. Każdego dnia wykonaj trening na inną partię mięśniową, a jeden dzień przeznacz na regenerację. Ćwicz szybko, ale efektywnie.

  Skomentuj (0)
Komentarze (15)
Zaloguj się
 • Gość: Adam

  Oceniono 19 razy 7

  Sylwia jest super sexy bez biustu, cenje kobiety takie jak Sylwia ktore promuja piekno natury. Jest plaska ale ma przepiekne nogi i posladki ktorych nie mozna kupic. Po 2 dzieci jej metoda musi dzialac skoro tak wyglada.

 • Gość: magda

  Oceniono 7 razy 5

  ja kocham Sylwii energie i ze dziewczyna/kobieta jest naturalna

 • Gość: ziz

  Oceniono 3 razy 3

  ćwiczę z Sylwią już od jakiegoś czasu, z filmami oczywiście, bardzo lubię i polecam, świetna energia!

 • 0

  Tutaj ciekawy opis jak zacząć Tonique, gdzie kupić Tonique?
  healthylifeconnoisseur.blogspot.com/2015/01/tonique-fitness-jak-zaczac-i-na-czym.html

 • Madzia Saballa

  0

  jest cudowna, naturalna i pozytywna kobietka . Podziwiam ja . Co z tego ze nie ma cyckow. Nikt nie jest idealny. Nogi i tylek to wystarczajace atuty do tego by zmotywowac sie do cwiczen Tonique i nasladowac Sylwie w tym co robi. Cwicze Tonique i czuje sie swietnie ! Polecam !

 • Gość: kipkapi

  Oceniono 23 razy -7

  A tak w ogóle to i tak najlepiej do ćwiczeń mobilizuje nasza Ewka Ch.! :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX